Mistrzowska szkoła z Ligoty

Województwo śląskie w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie Monika Fołta, Kinga Furtak oraz trener Tomek Szary.

System rozgrywek nieco różnił się od rozgrywek w naszym województwie. Drużyna składa się z 2 zawodników, a mecz odbywa się według schematu / a-x, b-y, gra podwójna, a-y, b-x do trzech wygranych pojedynków/.

Wśród 12 ekip, które zjechały się z całego kraju nikt nie dawał większych szans zawodniczkom z nieznanej miejscowości – Ligota. Dobre rozpoczęcie turnieju i zwycięstwa z kolejnymi rywalami sprawiały, że czuliśmy się coraz mocniejsi, a przeciwniczki z czołówki krajowej nie mogły uwierzyć, że przegrywały z jedną z najniżej rozstawionych drużyn w turnieju. Długie międzymeczowe analizy gier przyszłych rywalek  pozwoliły nam na dobre przygotowanie się do kolejnych meczy i stanie się najbardziej niewygodnie grającym zespołem dla rywali. Turniej grupowy zakończyliśmy na 1 miejscu kwalifikując się najlepszej czwórki turnieju. Zgodnie z zasadą „bij mistrza” nie mieliśmy nic do stracenia. Ogromna determinacja, waleczność i konsekwencja taktyczna w grze pozwoliła dziewczynom na wygranie półfinału 3:2 z reprezentantkami woj. łódzkiego. Niezwykle sympatyczna lokalna publiczność oraz prawie wszystkie ekipy, które zakończyły już udział w turnieju gorąco dopingowały więc „czarnego konia” turnieju – dziewczęta z nieznanej Ligoty w meczu o złoty medal.  Sensacja stała się faktem, po dwóch wygranych meczach singlowych i deblu pokonaliśmy w finale reprezentantki województwa mazowieckiego 3:0 zdobywając tytuł Mistrza Polski Szkół Podstawowych! Po turnieju usłyszeliśmy wiele ciepłych słów oraz gratulacji.  Po takich zawodach jesteśmy już pewni, że w sporcie wszystko może się zdarzyć, a marzenia o mistrzostwie mogą się spełniać…

Tomek Szary

{rokbox title=|Mistrzowska szkoła z Ligoty :: Powiat Bielski| album=|myalbum|}images/2013/ligotatenis/*.jpg{/rokbox}