• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

Nominacja do Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Londzina

18 Paź 2019

W tym roku władze samorządowe gminy Jaworze nominowały do Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina Pana Stanisława Hoczka.
Stanisław Hoczek przez 36 lat pracował jako nauczyciel matematyki w publicznej szkole w Jaworzu Średnim. Był wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkoły za doskonałe efekty pracy dydaktycznej i tytuły laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. To czynny przewodnik górski, instruktor przewodnictwa oraz instruktor łucznictwa. Jest współzałożycielem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziesiątka” w Jaworzu, który funkcjonuje już od 25 lat, gdzie jako opiekun dzieci i młodzieży wspiera ich w rozwoju swojej pasji w ramach zajęć pozalekcyjnych i klubowych. Zawodnicy klubu zdobywali wielokrotnie najwyższe miejsca na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym tytuły mistrzów Polski w kategoriach od młodzika po juniora, medalistów Olimpiady Młodzieży, a także reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów i Pucharach Europy. Nierzadko mierzył się samodzielnie z brakiem środków na zabezpieczenie uczestnictwa swoich podopiecznych w zawodach i turniejach, zawsze przedkładając dobro dziecka nad własny interes, zabiegając również o pozyskanie dofinansowania na ten cel. W latach 2003 – 2012 był współorganizatorem Międzynarodowych Zawodów Łuczniczych „Eurobeskidy” w Jaworzu i piętnastu edycji Międzywojewódzkich Zawodów Łuczniczych „O Puchar Wójta Gminy Jaworze”. Cieszy się ogromnym szacunkiem i jest prawdziwym autorytetem dla pokoleń wychowanych przez niego w duchu idei pracy i poświęcenia. Jego życzliwy uśmiech, pogoda ducha i wrodzona skromność są dziś wzorem dla wszystkich, z którymi zetknął się w ramach pracy zawodowej i społecznej.

Tekst: MWZ na podstawie materiałów udostępnionych przez Urząd Gminy Jaworze

Foto: JJ