• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

1 sierpnia 17:00. Godzina „W”

31 Lip 2019

W czwartek 1 sierpnia o 17:00 w ramach upamiętnienia 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w powiecie bielskim, jak i w całym kraju, zawyją syreny.

1 sierpnia 1944 roku o 17:00 w Godzinę "W" rozpoczęła się w Warszawie akcja "Burza" czyli Powstanie Warszawskie. Powstanie trwało 63 dni: od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku, w trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły około 16 tysięcy zabitych i zaginionych, 20 tysięcy rannych i 15 tysięcy wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150  do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

Powstanie warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

CHWAŁA BOHATEROM