• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Złoty Medal Policji dla Starosty Bielskiego

23 Lip 2019

Z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej na placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Katowicach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostały ordery, oznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród uhonorowanych osób, które swoją pracą wspierają policyjną formację znalazł się Starosta Bielski Andrzej Płonka Z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odebrał Złoty medal „Za zasługi dla Policji”.

Pan Andrzej Płonka jako Starosta Bielski nie ustaje w swoich działaniach i w sposób znaczący wspiera lokalną Policję, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przekazał znaczne kwoty na modernizację taboru samochodowego bielskiej jednostki, w tym wsparł inicjatywę zakupu pojazdów z napędem hybrydowym. Osobiście zaangażował się w pomoc przy rozbudowie Komisariatu Policji w Kobiernicach, budowie komisariatu w Szczyrku i posterunku w Wilkowicach. Poprzez swoje działanie wspiera różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu ograniczenie przestępczości i zjawisk patologicznych.

źródło: Śląska Policja