• „Święto słowa” w Pałacu Czeczów w Kozach rozstrzygnięte!
  • Wyjątkowy koncert laureatów SAGA podczas Święta Powiatu Bielskiego!
  • Królowały potrawy wielkanocne!

„ UWAGA ! Zmiana godzin dyżurów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniach 24, 27 i 31 grudnia.”

Zobacz zmiany godzin w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Młodzież z Ukrainy w Starostwie Powiatowym

22 Lip 2019

Po dwóch tygodniach pobytu w Polsce 38 osobowa grupa młodzieży z partnerskiego powiatu Kicmań   na Ukrainie spotkała się w Starostwie Powiatowym z władzami samorządowymi powiatu bielskiego: starostą bielskim Andrzejem Płonką wicestarostą Grzegorzem Szetyńskim, członkami Zarządu: Barbarą Adamską, Dorotą Nikiel, Grzegorzem Gaborem, sekretarzem Starostwa Haliną Kopeć i kierownikiem Biura Promocji Jolantą Konior.

Ukraińska młodzież w zdecydowanej większości po raz pierwszy była w Polsce. W sposób emocjonalny dzieli się przeżyciami z tego jak to nazwali pięknego pobytu. Zwiedzili powiat bielski (Porąbka, Szczyrk), żywiecki (góra Żar, jezioro żywieckie, cieszyński (góra Czantoria, Ustroń), a także Wadowice (Muzeum św. Jana Pawła II), Kraków, Inwałd i Zator.

Szczegółowo poznali historię i dzień dzisiejszy powiatu bielskiego i siedemnastoletnią historię partnerstwa pomiędzy powiatem bielskim i kicmańskim. Do swoich domów zawiozą pozytywne doświadczenia i wspomnienia.

Przyjazd grupy ukraińskiej zorganizował ks. Stanisław Smolczewski, a wśród delegacji odpowiedzialnej za przyjazd była Halina  Melnichuk – wicestarosta administracji rejonowej w Kicmaniu.

Miłe spotkanie zakończono odśpiewaniem nieformalnego hymnu polsko – ukraińskiego „Hej, hej  sokoły”.

JJ