ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wszystkie Dzieci Nasze Są

08 Cze 2015
Impreza sportowa o nazwie „Wszystkie Dzieci Nasze Są” pojawiła się wśród inicjatyw Starostwa Bielskiego cztery lata temu. Zaadresowana została dla najmłodszych, którzy często mają więcej powodów do zmartwień niż niejeden dorosły.
2 czerwca hala wilkowickiego GOSiR-u zmieniła się w arenę zmagań dla dzieci i młodzieży z Domów Dziecka w Bielsku-Białej (z ulic Lompy i Pocztowej) oraz w Żywcu, a także dla reprezentantów Pogotowia Opiekuńczego i Gimnazjum Specjalnego nr 20 w Bielsku-Białej i Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie z Czechowic-Dziedzic. „Sam zaczynałem podobnie, od amatorskich zawodów, od ciężkiej prac, treningów. Życzę wam abyście zaszli bardzo daleko w życiu i w sporcie”- mówił do młodych sportowców Grzegorz Kotowicz, reprezentant polski w kajakarstwie, medalista olimpiad i mistrzostw świata, mieszkaniec i radny powiatu bielskiego oraz dyrektor COS w Szczyrku. Wspaniałej zabawy i wielu przyjemnych przeżyć życzył także współorganizator imprezy Mieczysław Rączka, wójt Gminy Wilkowice.
Rozgrywki trwające przez kilka godzin bawiły i emocjonowały zarówno uczestników i ich opiekunów jak również oglądających zawody na trybunach kibiców. Nad sprawnym przebiegiem całej imprezy, realizacją kilkunastu konkurencji i prowadzeniem ich w sposób fachowy czuwali nieoceniony sędzia Ryszard Dzielędziak oraz pracownicy Starostwa, szczególnie organizator zawodów, inspektor ds. sportu w bielskim starostwie Czesław Pszczółka. W przerwach uczestnicy posilali się drożdżówkami, ufundowanymi przez piekarnię Stanisława Piecucha.
Gdy już zakończyły się zmagania i wyłoniono zwycięzców przystąpiono do wręczania nagród. „Bardzo mnie cieszy taka piękna rywalizacja, gratuluję Wam wszystkim” stwierdził Grzegorz Szetyński, wicestarosta bielski. Wszystkie drużyny otrzymały medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Brugi i Martes Sport, które wręczali razem z wicestarostą pani Agnieszka Łaszczok oraz pan Rafał Nycz, przedstawiciele firmy Brugi oraz gospodarz zmagań, dyrektor wilkowickiego GOSiR-u Marek Kubica. Doceniono zwycięzców, reprezentantów placówki z Czechowic, oraz zdobywców kolejnych miejsc, według pozycji podopiecznych ośrodków na Lompy w Bielsku, Pogotowia Opiekuńczego z Bielska-Białej, placówki z Żywca oraz ośrodka z bielskiej ulicy Pocztowej. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono również konkurencje indywidualne. W pierwszej z nich, konkursie Hula-Hop zwyciężyła Joanna Lasik z Żywca, przed czechowiczanką Pauliną Sławińską i Agnieszką Wus z bielskiej placówki przy ulicy Lompy. W konkursie rzutów karnych najlepiej spisał się Przemek Włodarczyk z bielskiego ośrodka nr 20, plasując się przed Dawidem Zontkiem reprezentującym placówkę z ul. Lompy oraz żywczaninem Kamilem Gruszką. Bezkonkurencyjny Dawid Gucwa z Czechowickiej placówki nie dał szans konkurentom w konkursie rzutów do kosza wyprzedzając Przemka Kajdasa z ośrodka przy Pocztowej i Piotra Wierzbińskiego z gimnazjum nr 20 w Bielsku- Białej. Młodzi sportowcy brali także udział w zawodach na ściance wspinaczkowej. Tu najlepiej wypadł Kamil Kleszcz z placówki na ul. Lompy, wyprzedzając Mateusza Gnela z gimnazjum nr 20 w Bielsku i Michała Raka z czechowickiej grupy. Uhonorowano także specjalną nagrodą najmłodszego uczestnika zmagań, ośmioletniego Arka Rajbę. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom.
/Tekst: D.Czernek, foto: D.Cz i J.Jesionka/