ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wysoka ocena Starosty Bielskiego przez czytelników Dziennika Zachodniego

12 Paź 2018

Starosta Bielski Andrzej Płonka zdobył wysokie, trzecie miejsce w organizowanym przez redakcję Dziennika Zachodniego plebiscycie SAMORZĄDOWIEC WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO Jest to szczególne wyróżnienie w jubileuszowym roku XX-lecia funkcjonowania w Polsce powiatów.  Misję pracy dla społeczności lokalnej rozpoczął w roku 1998, zasiadając w Radzie Powiatu Bielskiego.
W 1999 r. został Członkiem Zarządu Powiatu, następnie Wicestarostą. Od 2002 r. pełni funkcję Starosty. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery w samorządzie.  Od początku zaangażował się w podniesienie rangi powiatu bielskiego w regionie i w kraju oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz poprawy sytuacji w powiatowych szpitalach, jednostkach pomocy społecznej, szkołach i placówkach oświatowych. Wśród największych sukcesów, które udało się osiągnąć na przestrzeni ostatnich lat, podkreśla przebudowę dróg powiatowych, remonty szpitali powiatowych oraz modernizację PKS poprzez utworzenie Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. To tylko niewielki wycinek dokonań, które dzięki staraniom i inicjatywom Starosty udało się zrealizować. Głównym przesłaniem jego samorządowej działalności jest praca z myślą o ludziach i dla ludzi. Zawsze podkreśla, że jego pracodawcami są mieszkańcy i taki sposób myślenia przekazał swym podwładnym.

W Plebiscycie tytuł „najlepszego radnego w gminie” otrzymało troje radnych z powiatu bielskiego: Łukasz Furczyk radny Rady Gminy Bestwina, Stanisław Wojciech radny Rady Miasta Czechowice-Dziedzice oraz Stanisław Nycz radny Rady Miasta i Gminy Wilamowice.

Magda Wróbel - Zyzańska