• Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

Karetka do zadań specjalnych

07 Cze 2018

7 czerwca uroczyście podczas Dnia Otwartego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego włączono do eksploatacji nowy ambulans.

To pojazd do zadań specjalnych, wyposażony w specjalistyczne nosze bariatryczne, wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych.

Nową karetkę fiat ducato zakupiono w 95% za środki finansowe powiatu bielskiego. Pojazd kosztował 240 tysięcy złotych, a nosze mają akumulator dzięki któremu automatycznie się składają.

To pierwszy tego typu sprzęt w województwie, a czwarty w kraju. Ułatwi pracę ratowników i w znacznym stopniu pomoże w transporcie pacjentów, nawet tych ważących sporo, bo nosze przystosowane są do wagi ponad 300 kilogramów. Wkrótce wzbogacimy się o następną nową karetkę, która będzie stacjonować w Wilkowicach – mówi z dumą dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra.

Podczas Dnia Otwartego dla przedszkolaków zorganizowano edukacyjne zabawy i konkursy, a największą atrakcją było właśnie wjechanie na noszach do nowej karetki.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz powiatu bielskiego: starosta bielski Andrzej Płonka, członkowie Zarządu Katarzyna Adamiec (która oficjalnie „odpaliła” silnik nowej karetki) i Stanisław Pięta oraz naczelnik Wydziału Zdrowia Lucyna MajewskaRyszard Odrzywołek dyrektor Szpitala Pediatrycznego.

/A. Macher/