Pierwsza Dama w powiecie bielskim

06 Mar 2018

Było to bez wątpienia niezwykłe wydarzenie dla uczniów i nauczycieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego SZCZYRK z siedzibą w Buczkowicach. Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda  złożyła wizytę w szczyrkowskim SMS – e. Rrozpoczęła ją nietypowo, bo od spotkania z biegaczami i dwuboistami na trasie biegowej na Białym Krzyżu. Z młodymi zawodnikami rozmawiała tu między innymi o kwestiach związanych z ich treningami, pytając choćby o preferowany styl biegowy.

Następnie Pierwsza Dama gościła w samej siedzibie szkoły. Tu, z racji wykształcenia germanistki, uczestniczyła w lekcji języka niemieckiego z uczniami Liceum. Tematem lekcji były marzenia i pasje sportowe, które młodzież stawia przed sobą. W dalszej części pobytu Agaty Kornhauser-Dudy odbyło się spotkanie z pozostałymi uczniami, zakończone wręczeniem Pierwszej Damie koszulki z logo i nazwą szkoły.

Tematy pracy pedagogicznej szeroko poruszane były z kolei podczas rozmów z trenerami i nauczycielami naszej placówki. W tej części obecni byli starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik. Pierwsza Dama opowiedziała również o wrażeniach z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie przez kilka dni przebywała. Wpisała się także do szkolnej księgi.

W czasie kiedy Pani Prezydentowa spotykała się z uczniami w szkole Prezydent RP Andrzej Duda z uczniami szkoły na nartach zjeżdżał ze Skrzycznego.

To kolejna w ostatnim czasie prestiżowa wizyta dla naszej szkoły, bo w styczniu gościliśmy Prezydenta Andrzeja Dudę – mówi dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior. – Cieszy, że nasza placówka jest odbierana tak pozytywnie. Dziś uczniowie doczekali się pochwał za wysoki poziom języka niemieckiego – dodaje dyrektor.

J.J.