• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Pierwsza Dama w powiecie bielskim

06 Mar 2018

Było to bez wątpienia niezwykłe wydarzenie dla uczniów i nauczycieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego SZCZYRK z siedzibą w Buczkowicach. Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda  złożyła wizytę w szczyrkowskim SMS – e. Rrozpoczęła ją nietypowo, bo od spotkania z biegaczami i dwuboistami na trasie biegowej na Białym Krzyżu. Z młodymi zawodnikami rozmawiała tu między innymi o kwestiach związanych z ich treningami, pytając choćby o preferowany styl biegowy.

Następnie Pierwsza Dama gościła w samej siedzibie szkoły. Tu, z racji wykształcenia germanistki, uczestniczyła w lekcji języka niemieckiego z uczniami Liceum. Tematem lekcji były marzenia i pasje sportowe, które młodzież stawia przed sobą. W dalszej części pobytu Agaty Kornhauser-Dudy odbyło się spotkanie z pozostałymi uczniami, zakończone wręczeniem Pierwszej Damie koszulki z logo i nazwą szkoły.

Tematy pracy pedagogicznej szeroko poruszane były z kolei podczas rozmów z trenerami i nauczycielami naszej placówki. W tej części obecni byli starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik. Pierwsza Dama opowiedziała również o wrażeniach z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie przez kilka dni przebywała. Wpisała się także do szkolnej księgi.

W czasie kiedy Pani Prezydentowa spotykała się z uczniami w szkole Prezydent RP Andrzej Duda z uczniami szkoły na nartach zjeżdżał ze Skrzycznego.

To kolejna w ostatnim czasie prestiżowa wizyta dla naszej szkoły, bo w styczniu gościliśmy Prezydenta Andrzeja Dudę – mówi dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior. – Cieszy, że nasza placówka jest odbierana tak pozytywnie. Dziś uczniowie doczekali się pochwał za wysoki poziom języka niemieckiego – dodaje dyrektor.

J.J.