Będzie wystawa „Nasza Niepodległa”

05 Mar 2018

W związku z faktem, iż rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, z inicjatywy starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz radnych Rady Powiatu Bielskiego i pracowników Książnicy Beskidzkiej podjęto inicjatywę przygotowania wystawy dokumentującej prezentującej dokumenty przeszłości i zdjęcia związane z walką o niepodległość na terenach, znajdujących się obecnie w granicach administracyjnych powiatu bielskiego. Pragniemy w ten sposób włączyć się w obchody odzyskania suwerenności przez nasz kraj.

Trudno sobie wyobrazić, aby taka wystawa mogła powstać bez udziału bibliotek i mieszkańców naszego powiatu. Dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek zwraca się z serdeczną prośbą o udostępnienie Książnicy wszelkich dokumentów, notatek, fotografii, korespondencji, wycinków z gazet, pocztówek, ulotek i innych pamiątek wraz z opisami znajdujących się zarówno w zbiorach bibliotek na terenie powiatu, jak również w prywatnych zbiorach.

Skany zdjęć lub kopie dokumentów w dobrej jakości, zapisane na dowolnym nośniku danych prosimy dostarczyć drogą pocztową na adres Książnica Beskidzka ul. Juliusza Słowackiego 17a 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem „Wystawa Niepodległość” lub przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mając na uwadze, że biblioteka jest miejscem aktywizującym społeczność lokalną, Książnica prosi przede wszystkim biblioteki powiatu bielskiego o włączenie się w to przedsięwzięcie, dzięki czemu nie tylko uczcimy tę wyjątkową rocznicę, ale także opiszemy dzieje środowiska lokalnego, którego świadectwo życia z tamtego okresu jest cennym źródłem wiedzy oraz może przyczynić się do umocnienia tożsamości historycznej mieszkańców regionu.

W powyższej sprawie prosimy kontaktować się z pracownikami Książnicy Beskidzkiej: Teresą Michalak – instruktorem –metodykiem, tel. 33 822 82 21 wew. 271 oraz  Teresą Dziemińską– kierownikiem Działu Informacyjno-Bibliograficznego i Zbiorów Regionalnych, tel. 33 822 82 21 wew. 264

Zobacz Plakat

Plakat „Nasza Niepodległa”