UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Konferencja ProteCht2save

05 Lut 2018

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej w dniach 23-25 stycznia uczestniczyli w III spotkaniu międzynarodowego projektu „Ocena ryzyka i ochrona dziedzictwa kulturowego w warunkach zmian środowiskowych – ProteCHt2save”.

Powiat Bielski realizując projekt dotyczący ochrony dziedzictwa kulturowego przed zmianami środowiskowymi delegował pracowników Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej na trzecie spotkanie partnerów projektu grupy INTERREG Europa Środkowa w Krems w Austrii. Pozostałymi partnerami projektu są:

- Instytut Nauk o Atmosferze i Klimacie - Krajowa Rada ds. Badań Naukowych we Włoszech;

- Instytut Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Czeskiej Akademii Nauk;

- Uniwersytet Kształcenia Ustawicznego Krems Dunaj Uniwerytet Krems – Austria;

– Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej;

– Gmina Ferrara – Włochy;

– Dzielnica Praga - Troja – Czechy;

– Województwo Baranja – Węgry;

– Miasto Kastela – Chorwacja;

– Gmina Kocevje – Slowenia.

Tematem zasadniczym projektu jest wypracowanie w oparciu o dobre praktyki z różnych państw skutecznych planów i procedur do ochrony dziedzictwa kulturowego przed gwałtownymi wydarzeniami meteorologicznymi i zdarzeniami kryzysowymi.

Podczas spotkania w Krems podsumowano pierwsze półrocze trwania projektu oraz omówiono przyszłe niezbędne analizy i zadania do zrealizowania przez każdego z partnerów. Jednocześnie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z międzynarodowymi metodami ewakuacji dzieł sztuki z zagrożonych obszarów.

Projekt ProteCHt2save potrwa do 30 czerwca 2020 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.interreg-central.eu/Content.Node/ProteCHt2save.html