• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Bitwa na kolędy w Bystrej

10 Sty 2018

7 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej pod honorowym patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki miał miejsce II Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Beskidzka bitwa na kolędy”.

Konkurs zorganizował Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bystrej.

Uczestników tego wydarzenia oraz zespoły biorące udział w konkursowej rywalizacji przywitała kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” Agnieszka Rusin i naczelnik OSP Bystra, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Grzegorz Gabor. Festiwal rozpoczął się od występu Zespołu „Ziemia Beskidzka”, a później zaprezentowały się zespoły: Mała Jetelinka z Jaworzynki, dziecięcy zespół ze Słowacji, z Bańskiej Bystrzycy, zespół z Węgier oraz z Podhala – Serdocki Podszkle, który zdobył Grand Prix publiczności.

Gratulacje zespołom składali: A. Rusin, G. Gabor i proboszcz bystrzańskiej parafii ks. Dariusz Babula SDS.

Konkurs zakończył się wzruszającym momentem, wspólnym, międzynarodowym odśpiewaniem utworu „Cicha noc”.

/Tekst i foto: A. Macher/