• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Bitwa na kolędy w Bystrej

10 Sty 2018

7 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej pod honorowym patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki miał miejsce II Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Beskidzka bitwa na kolędy”.

Konkurs zorganizował Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bystrej.

Uczestników tego wydarzenia oraz zespoły biorące udział w konkursowej rywalizacji przywitała kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” Agnieszka Rusin i naczelnik OSP Bystra, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Grzegorz Gabor. Festiwal rozpoczął się od występu Zespołu „Ziemia Beskidzka”, a później zaprezentowały się zespoły: Mała Jetelinka z Jaworzynki, dziecięcy zespół ze Słowacji, z Bańskiej Bystrzycy, zespół z Węgier oraz z Podhala – Serdocki Podszkle, który zdobył Grand Prix publiczności.

Gratulacje zespołom składali: A. Rusin, G. Gabor i proboszcz bystrzańskiej parafii ks. Dariusz Babula SDS.

Konkurs zakończył się wzruszającym momentem, wspólnym, międzynarodowym odśpiewaniem utworu „Cicha noc”.

/Tekst i foto: A. Macher/