Spotkania z kolędą

02 Sty 2018

6 stycznia o godzinie 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zebrzydowicach rozpocznie się XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Piotra Jakóbca „Spotkania z Kolędą 2018”, nad którym patronat przyjął starosta bielski Andrzej Płonka.

Wystąpi Chór Mieszany „Echo” z Zebrzydowic pod dyrekcją Jadwigi Sikory, Młodzieżowy Chór „Bel Canto” z Raciborza, pod dyrekcją Marceli Reszka oraz Aneta Witosz – sopran, Nina Polczyk – flet, Arkadiusz Popławski – organy, Beata Sabath – słowo.

7 stycznia w Kozach Gajach, w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego o godz. 16.00 zaprezentuje się Chór Mieszany im. Stanisława Moniuszki z Czechowic-Dziedzic pod dyrekcją Dariusza Nurzyńskiego, Zespół Regionalny „Jasieniczanka” z Jasienicy, (instr. Maria Szubert), Chór „Trzeba Nam!” z Targanic, (dyr. Łukasz Mikołajek), Chór „Wrzos” z Głębowic, (dyr. Leszek Górkiewicz).

13 stycznia w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej, godz. 15.00 wystąpi Ludowy Chór „Osieczanie” z Osieka, (dyr. Andrzej Luranc) , a w Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej, godz. 16.00 wystąpi Chór Katedralny z Bielska-Białej i Chór „Zew” z Bielska-Białej, dyr. Tadeusz Czerniawski.

13 stycznia w Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych w Bielsku-Białej, godz. 15.00 wystąpi Chór Męski „Harfa” z Bielska-Białej – Komorowic, dyr. Anna Ostrowska.

14 stycznia w Mazańcowicach w kościele p.w. Świętej Marii Magdaleny, godz. 17.00 zaprezentuje się: Żywiecki Chór Akord, dyr. Michał Szarzec „Blach-Kapela” z Jasienicy, kapelmistrz Tadeusz Rozumek, Regionalny Zespół „Dudoski” z Jasienicy, kier. art. Janusz Kobza, Luterański Chór Graduale z Bielska-Białej, dyr. Agata Fender , Chór Mieszany „Hejnał Mazańcowice” pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka oraz Joanna Korpiela-Jatkowska – sopran, Agnieszka Klimasara – fortepian.

14 stycznia w Bystrej w kościele p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, godz. 16.30 można będzie posłuchać: Chór Mieszany „Echo” z Zebrzydowic, dyr. Jadwiga Sikora ,Zespół Regionalny „Echo” z Hecznarowic , kier. zespołu Barbara Mleczko, kier. muzyczny Zbigniew Bugajski, Zespół Kameralistów Miasta Lędziny „Pro Arte et Musica”, dyr. Maria Zuber.

14 stycznia w Osieku w kościele p.w. Świętego Andrzeja Apostoła, godz. 17.30 wystąpią: Orkiestra Dęta Osiek, kapelmistrz Leszek Górkiewicz, Chór Mieszany „Echo” z Bielska-Białej, dyr. Teresa Adamus, Chór „Benedictus” z Brennej, dyr. Jadwiga Tomala , Chór UTW „Nowe Horyzonty” przy DK Wolbrom, Neonila Piekarz.

21 stycznia w Szczyrku w Miejskim Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika, ul. Beskidzka 106, godz. 17.00 wystąpią: Chór Mieszany „Hejnał Mazańcowice”, dyr. Krzysztof Przemyk, Joanna Korpiela-Jatkowska – sopran, Agnieszka Klimasara – fortepian.

21 stycznia w Jaworzu w kościele p.w. Opatrzności Bożej, godz. 18.30 wystąpią: Chór „Zasolnica” z Porąbki, dyrektor. Barbara Gacek, Orkiestra Dęta Osiek, kapelmistrz Leszek Górkiewicz, Zespół „Pisarzowianki” z Pisarzowic, dyr. Stanisław Olearczyk.

28 stycznia w Ligocie w kościele p.w. Opatrzności Bożej, godz. 17.00 zaprezentują się; Chór Mieszany „Lutnia” z Ligoty, dyr. Krzysztof Przemyk, Chór Mieszany „Hejnał Mazańcowice”, dyr. Krzysztof Przemyk, Joanna Korpiela-Jatkowska – sopran, Agnieszka Klimasara – fortepian, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ligota przy MDK w Czechowicach Dziedzicach, kapelmistrz Tomasz Janusz.

Serdecznie zapraszamy na koncerty!

/A.M/