• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

„Świąteczny” Konwent Wójtów i Burmistrzów

18 Gru 2017

Szczególną, świąteczną oprawę miał ostatni w tym roku Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego. Starosta Bielski Andrzej Płonka serdecznie powitał przybyłych na spotkanie wójtów: Bestwiny Artura Beniowskiego, Buczkowic Józefa Caputę, Kóz Krzysztofa Fiałkowskiego, Porąbki Czesława Bułkę, Wilkowic Mieczysława Rączkę, Jasienicy Janusza Pierzyny, Jaworza Radosława Ostałkiewicza, burmistrza Czechowic – Dziedzic Mariana Błachuta, Szczyrku Antoniego Byrdy, Wilamowic Mariana Trelę.

Ponadto w Konwencie uczestniczył Przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Jan Borowski, Wicestarosta Grzegorz Szetyński, Członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, Sekretarz Powiatu Halina Kopeć oraz wieloletni Przewodniczący Rady  Roman Migdał.

Uczestnicy Konwentu omówili dotychczasową, owocną współpracę Gmin i Powiatu Bielskiego w realizacji zadań publicznych w roku 2017.

Skoncentrowano się również na zadaniach w 2018 roku takich jak inwestycje drogowe i mostowe, utrzymanie w dotychczasowym kształcie świątecznej pomocy medycznej oraz powstanie nowej instytucji zarządzającej krajową gospodarką wodną WODY POLSKIE.

Na koniec spotkania tradycyjnie dzieląc się opłatkiem złożono sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne.

J.J.