• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nowa karetka w Kobiernicach

15 Gru 2017

W Kobiernicach w stacji Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Żywieckiej, w czwartek 14 grudnia uroczyście przekazano do użycia nowoczesną karetkę.

W spotkaniu udział wzięli: starosta bielski Andrzej Płonka, wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, naczelnik Wydziału Zdrowia w Starostwie Powiatowym Lucyna Majewska i wielu zaproszonych gości. Proboszcz parafii Św. Urbana w Kobiernicach ksiądz Marek Kręcioch poświęcił nowy samochód.

Dyrektor Wojciech Waligóra podkreśla, że nowa karetka to karetka drogowa typu C, marki Volkswagen Crafter 4X4, z silnikiem 2.0 o mocy 177 KM, posiada kompleksowe wyposażenie medyczne – m.in. nowoczesny Lifepak ma możliwość teletransmisji, jest respirator, pompa, urządzenie do masażu klatki piersiowej. Dużą wartością samochodu jest wyposażenie medyczne najwyższej generacji. Koszt zakupu karetki wyniósł 370 tysięcy złotych.

Klucze do karetki oficjalnie odebrał przedstawiciel załogi stacji w Kobiernicach Bielskiego Pogotowia Ratunkowego z rąk dyrektora Wojciecha Waligóry.

Na spotkaniu podkreślano, że załoga i sprzęt stacji w Kobiernicach obsługuje nie tylko powiat bielski, ale również żywiecki i dużą cześć powiatów Małopolski, bo karetki  mogą być również skierowane do pacjentów z tych terenów przez dyspozytora z Krakowa.

Dyrektor W.Waligóra i starosta bielski A.Płonka poinformowali również, że jedna z karetek Bielskiego Pogotowia Ratunkowego zostanie wkrótce przekazana w darze mieszkańcom partnerskiego powiatu Kicmań na Ukrainie.

/Tekst i foto; A. Macher/