• Dożynki
UMAWIANIE WIZYT
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od
21.08.2018 r. do 28.09.2018 r. nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.

VII Targi Edukacyjne w Czechowicach - Dziedzicach

06 Gru 2017

5 grudnia w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach – Dziedzicach odbyły się VII Targi Edukacyjne.

Targi otworzyli przedstawiciele powiatu bielskiego: członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta i pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty Zofia Jonkisz oraz główny organizator Piotr Łapa.

Główny organizator stowarzyszenie imprezatorzy.pl jak co roku do udziału w imprezie zaprosił uczelnie publiczne i prywatne oraz szkoły policealne, które swoją ofertę edukacyjną skierowały głównie do uczniów klas maturalnych. Na stoiskach nie zabrakło znanych uczelni takich jak Uniwersytet Śląski, Politechnika Gliwicka, Akademia Techniczno - Humanistyczna w Bielsku - Białej, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna czy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ofertę przygotowały też uczelnie niepubliczne, głównie z Bielska - Białej, Katowic, ale także z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mysłowic, Cieszyna i Oświęcimia. Ogólnopolska Sieć Szkół TEB zaprezentowała interesującą ofertę nie tylko dla uczniów, również dla seniorów z bezpłatnymi zajęciami popołudniowymi, finansowanymi ze środków unijnych.

Au Pair America z Amerykańskiego Instytutu w Warszawie zachęcała do pracy i studiów w USA, gdzie większość kosztów związanych z udziałem w programie pokrywa rodzina goszcząca w Stanach Zjednoczonych w zamian za opiekę nad swoimi pociechami. Podobnie Camp America przygotowała oferty wakacji i pracy w USA.

I w tym roku zainteresowanie uczniów czechowickich szkół średnich było duże, stoiska przyciągały profesjonalnie przygotowaną aranżacją, kolorowymi folderami i ulotkami, a także interesującymi gadżetami.

Na ciekawy pomysł wpadli organizatorzy stoiska Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy zachęcali do kręcenia prawdziwym kołem fortuny.

Uwagę przykuwało też stoisko Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza w Bielsku – Białej proponujące nowe kierunki: kosmetologię, wizaż i kreowanie wizerunku, trener zdrowego życia, odnowa biologiczna czy architektura wnętrz. Szkoła ta proponuje także uczniom interesujące bezpłatne warsztaty grafiki komputerowej i animacji, finansowane ze środków UE.

Na targach można też było też znaleźć oferty studiów podyplomowych oraz interesujących zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

/Tekst i foto: A. Macher/