• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

10 Lis 2017

Obchody  Święta Niepodległości w gminie Porąbka rozpoczną się w miejscowości Czaniec o godz. 9,00 uroczystą Mszą św. w intencji ojczyzny a następnie złożone zostaną wiązanki na cmentarzu, a o godzi 10.30 w miejscowym Domu Kultury mieć będzie miejsce Akademia z Okazji Dnia Niepodległości.

W Kozach natomiast Msza sw. za ojczyznę odprawiana będzie w kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza o godzi 9,00 po której nastąpi ceremonia wciągnięcia flagi na maszt oraz złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi. O godz 10,30 wystartuje VIII Koziański Bieg Niepodległości, a o godzi 19,00 wystawiona zostanie inscenizacja na podstawie historii pobytu legionistów Piłsudzkiego w Kozach pt: Przybyli ułani…

Natomiast 11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach uroczystym obchodom Święta Niepodległości. Towarzyszyć im będzie XXVI Bieg Niepodległości, który – już po raz trzeci – przeprowadzony zostanie na dystansie dziesięciu kilometrów. Odbędą się również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży oraz II Czechowickie Śpiewanie z „Czwórką”. Wzorem lat ubiegłych, uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 w „cieniu” pomnika na Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach. Nastąpi tam uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsce, w którym stał, zburzony przez hitlerowców, przedwojenny Pomnik Wolności. Po sformowaniu pochodu uczestnicy uroczystości, wśród nich młodzież szkolna, przemaszerują do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie – o godzinie 11.00 – rozpocznie się, mająca uroczystą oprawę, Msza św. Po Mszy poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy przejdą na cmentarz parafialny. Tam, przy Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w obu wojnach światowych, po krótkiej modlitwie, również złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Władze samorządowe powiatu bielskiego uczestniczyć będą również o godz 14,00 w Bielsku – Białej w uroczystej Mszy św. w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe skąd nastąpi przejście z pochodniami na Cmentarz Wojska Polskiego, gdzie po Apelu poległych nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.

JJ