• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Liga Szachowa w Kozach

07 Lis 2017

To już tradycja, że drugie starcie adeptów szachów z powiatu bielskiego odbywa się w Domu Kultury w Kozach. Także i w tym roku blisko 100 zawodników właśnie tam toczyło swoje zacięte boje na szachownicy. A jest o co walczy, ponieważ to dopiero półmetek rozgrywek i wciąż jest o co walczyć.

Zanim jednak rozgorzały sportowe emocje wszystkich uczestników przywitał Pan Czesław Pszczółka ze Starostwa Powiatowego, który przypomniał zawodnikom czym jest Powiatowa Liga Szachowa i dopingował ich przed rozgrywkami, przypominając że jeszcze każdy może wspiąć się w górę w tabeli.

Po zawziętych pojedynkach zwycięzcami w swoich kategoriach okazali się w szkołach podstawowych Julia Wojtas, pokonując każdego z rywali, przed Jakubem Gandzlem i Adamem Żadkiewiczem. Wśród gimnazjalistów rywalizację zdominował Paweł Distel, także zwyciężając każdy z siedmiu pojedynków, przed Michałem Cabanem i Michałem Pollakiem.

Na półmetku rywalizacji ciekawie przedstawia się czołówka tabeli ogólnych, gdzie w szkołach podstawowych prowadzi Julia Wojtas z 14 punktami, wyprzedzając Tomasza Makucha (11,5 pkt) oraz Wojciecha Łodzianę, Franciszka Mudynę, Adama Żadkiewicza i Jakuba Gandzla (wszyscy po 11 pkt). W gimnazjach prowadzi Paweł Distel (13,0 pkt) przed Michałem Pollakiem (12 pkt) i Michałem Cabanem (9,5 pkt). Zapewne to między tymi osobami rozegra się walka o podium w tegorocznej edycji Powiatowej Ligi Szachowej, chociaż nieprzewidywalny sport może napisać różne scenariusze.

Następny turniej odbędzie się 28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Buczkowicach.

/D.C./

Wyniki II Turnieju szkoła podstawowa:

Wyniki II Turnieju gimnazjum:

Klasyfikacja generalna szkoła podstawowa:

Klasyfikacja generalna szkoła podstawowa

Klasyfikacja generalna gimnazjum: