ZMIANA GODZIN DYŻURU W PUNKCIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W WILAMOWICACH W DNIU 2 LISTOPADA 2018 r.
Dnia 2.11.2018 r. ( piątek) w związku ze skróconym czasem pracy Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach, ul. Paderewskiego 3 – nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w godzinach 9:00-13:00.

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Z wizytą w partnerskim powiecie Kicmań

03 Lis 2017

Przedstawiciele powiatu bielskiego na czele ze starostą Andrzejem Płonką w drugiej połowie października złożyli wizytę w partnerskim powiecie Kicmań na Ukrainie.

Wizyta dotyczyła wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi powiatami, ustalenia dalszych kierunków i dziedzin współpracy. Delegacja powiatu bielskiego spotkała się także z gubernatorem obwodu czerniowieckiego O. Fyszczukiem. Rozmawiano na temat funkcjonowania w Polsce i na Ukrainie struktur samorządów lokalnych- wiejskich i soleckich, pracy Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Pomocy Społecznej oraz jednostek oświatowych i edukacyjnych.

Ustalono plan i harmonogram realizacji dalszych wspólnych projektów, a także akcentowano znaczenie i rangę dla dobrosąsiedzkich stosunków wymiany młodzieży i współpracy szkół partnerskich powiatów.

Podczas pobytu na Ukrainie przekazano również podarunki dla rejonowej kicmańskiej jednostki opiekuńczej zajmującej się dziećmi specjalnej troski.

/A. Macher/