• Dożynki
AWARIA SYSTEMU POJAZD I KIEROWCA
Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Brązowy Liść w Zabrzegu

10 Paź 2017

W sobotę 7 października w rajdzie udział wzięło 464 uczestników czyli 15 drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu bielskiego oraz z jednej szkoły z Bielska-Białej. Uczniowie wraz z nauczycielami i przewodnikami PTTK dotarli na metę 3 trasami: z Landek Skrzyżowania, z Zabrzega PKP oraz z Goczałkowic PKP. Każdy z uczestników rajdu otrzymał gorący posiłek i plakietkę rajdową.

Rajdowicze uczestnicząc w konkursach mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, a także sprawność fizyczną. W rzucie lotką I miejsce zajął Kubiak Mateusz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach –Dziedzicach, II miejsce zajął Piotr Sokół z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Błażejowi Matuszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach.

W rzucie ziemniakiem I miejsce zajął Rafał Seredyński ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, II miejsce Jakub Daniel z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy, III miejsce Paulina Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porąbce. W strzelaniu do piłki hokejem do bramki bezkonkurencyjny okazał się Michał Danel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mazańcowicach, II miejsce Zajął Konrad Stusek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy, III miejsce przypadło Jakubowi Pach z tej samej szkoły.

Nagrody uczestnikom wręczali zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gabor,  sekretarz powiatu Halina Kopeć,  kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior, radna Rady Powiatu Dorota Nikiel oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej Andrzej Kucia i Marek Czader.

Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły otrzymała Szkoła Podstawowa w Kobiernicach, a dla najliczniejszej drużyny – otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy. Satysfakcja i radość z tego zwycięstwa była ogromna.

Jesienna sceneria sprzyjała dobrej atmosferze, sympatycznej rywalizacji, zaprezentowaniu umiejętności lokalnych i sprawności fizycznej uczestników rajdu. Niewątpliwie powiatowe rajdy integrują najmłodszych miłośników turystyki, uwrażliwiają na piękno przyrody, zachęcają do odkrywania na nowo powiatowych szlaków turystycznych i urokliwych krajobrazów.

/Tekst: A. Macher, foto: D. Czernek/