• Dożynki
AWARIA SYSTEMU POJAZD I KIEROWCA
Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Pierwszy taki ORLIK

09 Paź 2017

W ostatnich latach w gminach powiatu bielskiego powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów sportowych. Od małej infrastruktury, takiej jak siłownie plenerowe, po wielkie sale i hale sportowe. Niecodziennym jednak widokiem jest nowoczesny lekkoatletyczny ORLIK, który powstał przy szkole podstawowej nr 2 oraz siedzibie GOSiR w Wilkowicach. W otwarciu tego obiektu uczestniczyli Starosta Bielski Andrzej Płonka, oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Chodorowski i Grzegorz Gabor oraz radne Rady Powiatu Helena Byrdy-Przybyła, Janina Janica-Piechota i Dorota Nikiel. Wśród gości oficjalnych znaleźli się Poseł na Sejm Mirosław Suchoń, przedstawiciele władz wojewódzkich z wiceprzewodnicząca sejmiku Sylwią Cieślar a także zasłużeni działacze i sportowcy jak Wiktor Krebok i Marian Kasprzyk, a także utytułowani sportowcy z terenu Gminy Wilkowice.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie na boisko młodych zawodników oraz odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wilkowice Pan Mieczysław Rączka który w kilku słowach przedstawił historię inwestycji, podziękował serdecznie budowniczym obiektu specjalnymi listami gratulacyjnymi, a przede wszystkim życzył młodzieży sukcesów w treningach i zawodach rozgrywanych na nowym obiekcie.

„O tym jak kwitnie sport w powiecie bielskim może świadczyć nasza wysoka pozycja w rankingach wojewódzkich. Także i w Gminie Wilkowice wciąż poprawiane są wyniki, przez co wspinacie się w powiatowych statystykach. Jesteście już blisko podium ale jestem przekonany, że dzięki temu obiektowi awans w przyszłym roku będzie dużo wyższy. Bardzo się cieszę, że młodzi sportowcy mogą od dziś korzystać z tak wspaniałego obiektu.”- mówił w swoim wystąpieniu starosta bielski. Pogratulował także tak wspaniałego obiektu gospodarzom. Z okazji otwarcia ORLIKA przygotował także specjalną nagrodę dla zawodników. Wiedząc, że dobrym prezentem będzie nowy sprzęt sportowy na zakup takiego sprzętu sprezentował młodym sportowcom 1000 złotych.

W czasie przemów i prezentacji goście mogli dokładnie obejrzeć ten piękny obiekt, który istotnie prezentuje się wspaniale.  Znajdują się tam bieżnie, miejsca do rzutów i skoków, a także boiska do gier zespołowych. To świadczy o pełnej uniwersalności nowego obiektu. Nad całością wydarzenia czuwał Dyrektor GOSiR Pan Marek Kubica.

Gdy zakończyły się gratulacje i życzenia nastąpiło przecięcie wstęgi, czyli ten moment, który zawsze rozpoczyna oficjalną działalność obiektu. Ta pamiętna czynność należała do Pana Zbigniewa Polakowskiego- Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Wójta Rączki. Następnie, przy deszczowym wsparciu z góry, nowy obiekt poświęcił ksiądz proboszcz parafii w Wilkowicach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Gminie Wilkowice nowego obiektu i życzymy młodym zawodnikom samych sukcesów.

/D.C./