• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Pierwszy taki ORLIK

09 Paź 2017

W ostatnich latach w gminach powiatu bielskiego powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów sportowych. Od małej infrastruktury, takiej jak siłownie plenerowe, po wielkie sale i hale sportowe. Niecodziennym jednak widokiem jest nowoczesny lekkoatletyczny ORLIK, który powstał przy szkole podstawowej nr 2 oraz siedzibie GOSiR w Wilkowicach. W otwarciu tego obiektu uczestniczyli Starosta Bielski Andrzej Płonka, oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Chodorowski i Grzegorz Gabor oraz radne Rady Powiatu Helena Byrdy-Przybyła, Janina Janica-Piechota i Dorota Nikiel. Wśród gości oficjalnych znaleźli się Poseł na Sejm Mirosław Suchoń, przedstawiciele władz wojewódzkich z wiceprzewodnicząca sejmiku Sylwią Cieślar a także zasłużeni działacze i sportowcy jak Wiktor Krebok i Marian Kasprzyk, a także utytułowani sportowcy z terenu Gminy Wilkowice.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie na boisko młodych zawodników oraz odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wilkowice Pan Mieczysław Rączka który w kilku słowach przedstawił historię inwestycji, podziękował serdecznie budowniczym obiektu specjalnymi listami gratulacyjnymi, a przede wszystkim życzył młodzieży sukcesów w treningach i zawodach rozgrywanych na nowym obiekcie.

„O tym jak kwitnie sport w powiecie bielskim może świadczyć nasza wysoka pozycja w rankingach wojewódzkich. Także i w Gminie Wilkowice wciąż poprawiane są wyniki, przez co wspinacie się w powiatowych statystykach. Jesteście już blisko podium ale jestem przekonany, że dzięki temu obiektowi awans w przyszłym roku będzie dużo wyższy. Bardzo się cieszę, że młodzi sportowcy mogą od dziś korzystać z tak wspaniałego obiektu.”- mówił w swoim wystąpieniu starosta bielski. Pogratulował także tak wspaniałego obiektu gospodarzom. Z okazji otwarcia ORLIKA przygotował także specjalną nagrodę dla zawodników. Wiedząc, że dobrym prezentem będzie nowy sprzęt sportowy na zakup takiego sprzętu sprezentował młodym sportowcom 1000 złotych.

W czasie przemów i prezentacji goście mogli dokładnie obejrzeć ten piękny obiekt, który istotnie prezentuje się wspaniale.  Znajdują się tam bieżnie, miejsca do rzutów i skoków, a także boiska do gier zespołowych. To świadczy o pełnej uniwersalności nowego obiektu. Nad całością wydarzenia czuwał Dyrektor GOSiR Pan Marek Kubica.

Gdy zakończyły się gratulacje i życzenia nastąpiło przecięcie wstęgi, czyli ten moment, który zawsze rozpoczyna oficjalną działalność obiektu. Ta pamiętna czynność należała do Pana Zbigniewa Polakowskiego- Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Wójta Rączki. Następnie, przy deszczowym wsparciu z góry, nowy obiekt poświęcił ksiądz proboszcz parafii w Wilkowicach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Gminie Wilkowice nowego obiektu i życzymy młodym zawodnikom samych sukcesów.

/D.C./