• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Wiceminister Sportu w SMS Szczyrk w Buczkowicach

04 Paź 2017

Szkołę Mistrzostwa Sportowego Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach 3 września odwiedzili posłowie z Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu RP oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, który nadzoruje inwestycje infrastruktury sportowej.

Spotkanie prowadził poseł RP Jacek Falfus, wiceprzewodniczący poselskiej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a gości przywitał i oprowadził po szkole dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej uroczyście podano do wiadomości, że Powiatowy Zespół Placówek SMS Szczyrk w Buczkowicach uzyskał 68 procent dofinansowania na budowę nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z zapleczem. Jak informuje dyrektor Jarosław Konior budowa hali będzie kosztować 6.2 miliona złotych.

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji miało miejsce 14 września w Warszawie, a dokonali tego wiceminister Jarosław Stawiarski i starosta bielski Andrzej Płonka w asyście posła RP Jacka Falfusa.

Aktualnie inwestycja jest na etapie przetargu, planuje się, że potrwa dwa lata i rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Muszą znaleźć się środki finansowe dla szkół, gdzie są profesjonaliści i mali zawodowcy, gdzie wszyscy autentycznie angażują się w rozwój sportu i kształtowanie młodych talentów. To jest najlepsza rekomendacja dla wydawania pieniędzy z resortu – powiedział wiceminister. Zaznaczył również, że uczniowie, aby stawali się mistrzami muszą mieć godne warunki do nauki i treningu. To oni stają się później ikonami sportu, liderami i olimpijczykami i co ważne pociągają swoim przykładem innych. – stwierdził.

Na spotkaniu w Buczkowicach uroczyście podpisano też umowę na budowę sali gimnastycznej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. kardynała Karola Wojtyły w Kozach. Szacowany koszt sali to około 1,2 miliona, natomiast resort sfinansuje 33 procent. Dokument parafowali sekretarz stanu Jarosław Stawiarski i wicedyrektor szkoły Anita Galocz.

W Buczkowicach samorząd powiatu bielskiego reprezentowali: wicestarosta Grzegorz Szetyński i członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy i przewodniczący Komisji Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku Grzegorz Kotowicz.

Minister Stawiarski podkreślił, że wsparcie dla obu szkół nie byłoby możliwe, gdyby nie wcześniejsze starania posła Jacka Falfusa.

Wcześniej 2 października posłowie w ramach wyjazdowego posiedzenia komisji sejmowej wraz z ministrem J. Stawiarskim wizytowali skocznię „Skalite” w Szczyrku oraz spotkali się z kierownictwem Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Tam też spotkali się z władzami samorządowymi Szczyrku, Wisły, Istebnej, powiatu bielskiego i cieszyńskiego oraz z przedstawicielami związków i klubów sportowych. Natomiast po wizycie w SMS Szczyrk w Buczkowicach goście wizytowali kompleks skoczni narciarskich im. Adama Małysza w Wiśle, trasy narciarskie oraz strzelnicę biathlonową w Wiśle - Kubalonce.

/Tekst: A. Macher, foto: J. Jesionka/