• Dożynki
UWAGA!!!
W związku z planowaną przerwą techniczną w działaniu systemu teleinformatycznego
w dniach 20 i 21 września 2018 (czwartek , piątek) nie będzie prowadzona obsługa klientów w Wydziale Geodezyjno-Kartograficznym.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

REJESTRACJA POJAZDÓW
UWAGA!!!
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej uprzejmie informuje, że w okresie od 10.09.2018 r. będą prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach REJESTRACJI POJAZDÓW znajdujących się w Bielsku-Białej, wobec czego obsługa Klientów będzie realizowana w następujących pomieszczeniach:
Pokój nr 9 (parter – stanowiska PRAW JAZDY) – ODBIÓR DOWODU REJESTRACYJNEGO, ZGŁOSZENIE ZBYCIA (inne – wg listy wywieszonej na parterze),
Sala nr 122 (I piętro) – REJESTRACJA POJAZDÓW i POZOSTAŁE SPRAWY.
BILETY BĘDĄ WYDAWANE NA PARTERZE
Informujemy również, że w tym okresie nie będzie możliwe umawianie wizyt do REJESTRACJI POJAZDÓW w Bielsku-Białej.
Za utrudnienia przepraszamy.

Podsumowanie dokonań w turystyce

02 Paź 2017

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki, organizowane przez samorząd województwa śląskiego miały miejsce 29 września w Bielsku – Białej, na dziedzińcu Zamku Sułkowskich.

Podczas spotkania uroczyście uhonorowano Dyplomami Marszałka Województwa Śląskiego. osoby, które swoją pracą i działalnością przyczyniają się do rozwoju turystyki w regionie. Jednym z dyplomów uhonorowano także SPA Hotel Jawor w Jaworzu. Ponadto wręczono odznakę honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, a Śląska Izba Turystyki przyznała 3 dyplomy Prezesa Śląskiej Izby Turystyki.

Natomiast Grzegorz Chmielewski prezes oddziału śląskiego Polskiej Izby Turystyki uhonorował prestiżową nagrodą "Kompas 2017" Urząd Miejski w Bielsku-Białej  za organizację corocznej plenerowej imprezy w Ustce, podczas której skutecznie promowane jest miasto Bielsko – Biała oraz powiat bielski, cieszyński i żywiecki, a także euroregion Beskidy. Impreza Beskidy w Ustce zyskuje coraz większą popularność, jest przychylnie i z sympatią odbierana przez turystów i wczasowiczów oraz zjednała sobie uznanie wśród branży i prasy turystycznej.

Na uroczystości władze powiatu bielskiego reprezentowali starosta bielski Andrzej Płonka i kierownik Biura ds. Promocji Powiatu Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym Jolanta Konior.

/A. Macher/