• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Lekkoatleci w Wesseling

05 Wrz 2017

Grupa 28 zawodników z MKS Czechowice-Dziedzice, reprezentująca powiat bielski, wzięła udział w Zawodach Lekkoatletycznych które odbyły się w piątek 1 września na Urlike Meyfarth Stadion w Wesseling, w partnerskim powiecie Rhein-Erft w Niemczech. Była to trzecia odsłona tego wydarzenia, a drugie zawody które odbywały się u partnera niemieckiego.

Równo o godzinie 10:00 uroczystego otwarcia zawodów dokonali Michael Kreuzberg- Starosta Powiatu Rhein-Erft, Erwin Esser- Burmistrz Wesseling i Katarzyna Adamiec- Członek Zarządu Powiatu Bielskiego. Wszyscy zawodnicy otrzymali życzenia dobrej zabawy, samych sukcesów i sportowej rywalizacji w myśl zasad Fair-Play.

Gdy padły już znamienne słowa –Zawody uważam za otwarte- do gry weszły prawdziwe gwiazdy tego dnia, czyli młodzi zawodnicy.

Wśród dziewcząt w kategorii U14 najlepsi okazali się na 75 metrów Lea Hübbers, w rzucie kulą Nikola Stasik a w sztafecie 4x75 metrów reprezentacja powiatu bielskiego. Podsumowanie starszej grupy wiekowej U16 to zwycięstwa: w biegu przez płotki i w skoku wzwyż Agnieszki Rak, w biegu na 300 m Sophi Schild a na dystansie 800 metrów Nicoli Osowiec. Rywalizację w grupie wiekowej zdominowała jednak Juaninha Mifuba stając na najwyższym podium po dystansie 100 m, skoku w dal i rzucie kulą. Gospodarze cieszyli się także ze zwycięstwa swojej sztafety 4x100 m. Wśród dziewcząt w wieku U18 najlepsze okazały się: Julia Marek na 100 m przez płotki, Lena Plötzke w biegach na 100 i 200 m i w skoku w dal,  Justyna Ostyńska na dystansie 400 m, Johanna Nies w biegu na 800 m oraz Johanna Sonnabend w rzucie kulą i skoku wzwyż. Także i w tej kategorii pierwsza do mety z pałeczką w ręku dobiegła reprezentantka Rhein-Erft. W klasie wiekowej U20 dziewczęta z powiatu bielskiego zdominowały rywalizację wygrywając we wszystkich konkurencjach czyli na 100 metrów- Kwaśniak Oliwia, na 200 m- Paulina Kozioł. Nasza drużyna jako pierwsza przekroczyła także linię mety w sztafecie 4x100.

Równie wyrównany poziom rywalizacji ukazują wyniki chłopców. W najmłodszej grupie reprezentantów U14 zwyciężali w biegu na 75 m Szymon Mikołajczak a w rzucie kulą Paul Neuhaus. Wśród starszych chłopaków w kategorii U16 na najwyższym podium stawali na 80m przez płotki a także w skoku w dal Felix Stingl, po dystansie 100 m Chidera Abiaka, najszybszy na 300 m był Miłosz Kuś. Michał Zarębski nie dał szans rywalom na 800 metrów, triumfując także w skoku wzwyż. Najdalszy rzut kulą oddał Daniel Matthias. Jeśli jednak chodzi o sztafetę to najbardziej cieszyli się zwycięzcy reprezentujący powiat bielski. W przedostatniej męskiej kategorii wiekowej U18 konkurencje biegowe należały do naszych zawodników, i tak na 100m i 200m najszybciej finiszował Jakub Pająk a na 800m Samuel Kudyk. Jedynie bieg na 400m przypadł w udziale Jakobowi Nonn. Konkurencje techniczne to jednak dominacja naszych partnerów gdzie najlepiej prezentowali się w skoku w dal i rzucie kulą Daniel Andreas, na 110 m przez płotki Jonas Theisen a w skoku wzwyż Florian Winters. Ostatnia kategoria męska U20 prezentowała się bardzo podobnie, to Nasi reprezentanci najszybciej dobiegali do mety. W biegu na 100 m Rafał Pająk ex aequo z Marcinem Gibasem, sam Marcin triumfował także na 200 metrów. Wyjątkową gratkę stanowił ostatni bieg męski czyli sztafeta 4x100 metrów. W jej składzie znaleźli się 3 członkowie polskiej kadry narodowej juniorów. Dzięki temu ekipa z Beskidów z łatwością pokonałaby swoich przeciwników, którzy jednak spalili ostatnią zmianę.

Dekoracji zwycięzców dokonali Katarzyna Adamiec, Grzegorz Gabor- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Marcin Dziki-Radny Rady Powiatu.

Po wręczeniu wszystkich medali i dyplomów zawodniczy z obu drużyn spotkali się na imprezie integracyjnej przygotowanej przez gospodarzy.

Cały wyjazd obfitował z resztą w atrakcje przygotowane przez naszych przyjaciół z Powiatu Rhein-Erft. Pomimo że zawody odbywały się w piątek to reprezentanci powiatu  wyruszyli do Niemiec już w środę 30 sierpnia o 6:00. Na miejscu czekali na nich gospodarze ze strony niemieckiej czyli Pani Heidi Reeker i Pan Stefan Grimm. Sam pobyt naszej drużyny upłynął na treningach, spacerze po Wesseling, zwiedzaniu Muzeum Sportu oraz górującej nad miastem katedry w Kolonii. Młodzież świetnie bawiła się także w parku leśnym Kletterwald Schwindelfrei w Brühl. W drogę powrotną cała grupa wyruszyła w niedziele.

Całość zawodów koordynowali pracownicy Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym Czesław Pszczółka i Dawid Czernek.

Pełna Klasyfikacja zawodów:

Wyniki 01.09.2017r. Wesseling

Więcej zdjęć w galerii powiatu bielskiego na Facebooku

Bieg sztafetowy 4x100 metrów U20 mężczyzn:

/Tekst i foto: D.C/