• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Zapraszamy na warsztaty ekologiczne

04 Wrz 2017

25 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbędą się warsztaty ekologiczne dla samorządów lokalnych, organizacji proekologicznych oraz zainteresowanych instytucji. Stowarzyszenie „Region Beskidy” wraz ze słowackim partnerem Zdrużeniem Region Beskydy od lipca 2017 roku do czerwca 2018 roku realizuje mikroprojekt pod nazwą „Powietrze nie zna granic”, w ramach którego partnerzy podejmą szereg działań mających na celu m.in. zapobieganie postępowaniu prowadzącym do degradacji środowiska naturalnego jak również zmierzających do podniesienia świadomości ekologicznej społeczności Euroregionu Beskidy pozwalającej na zachowanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego dla przyszłych pokoleń oraz zwiększenie poziomu wykorzystania zasobów pogranicza.

W ramach mikroprojektu zaplanowano cykl spotkań warsztatowych, podczas których osoby reprezentujące samorządy lokalne, organizacje proekologiczne oraz inne zainteresowane instytucje będą mogły wymienić się poglądami i doświadczeniami w tej bardzo ważnej dziedzinie.

Efektem spotkań będzie wspólna publikacja zawierająca pakiet zaleceń proekologicznych opisujących sposoby ochrony jakości powietrza wraz z informacjami na temat negatywnego wpływu na zdrowie, dziedzictwo przyrodnicze oraz kulturowe ma zanieczyszczenie powietrza.

Organizatorzy są przekonani, że wdrożenie wypracowanych zaleceń pozwoli na poprawę jakości powietrza, a tym samym przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców pogranicza i zwiększenie wykorzystania jego potencjału turystycznego i przyrodniczego. Jedno ze spotkań warsztatowych odbędzie się 25 września w godz. 10.00 - 14.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Warsztaty poprowadzi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Przedstawiciele urzędów i instytucji o charakterze ekologicznym, chcący wziąć udział w wykładzie, powinni potwierdzić uczestnictwo w warsztatach do 21 września 2017 roku, kontaktując się z biurem Stowarzyszenia „Region Beskidy” mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: +48 33 488 89 20.

/A.M/