• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Międzynarodowa delegacja bibliotekarzy w Książnicy

29 Sie 2017

Podczas tegorocznego Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA, część jego uczestników odwiedziła Książnicę Beskidzką.

Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA jest największym i najważniejszym na świecie wydarzeniem związanym z bibliotekarstwem i informacją naukową, forum wymiany doświadczeń, poglądów i dobrych praktyk.

Natomiast IFLA to największa organizacja w branży bibliotekarstwa, zrzesza ponad 1700 członków - stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. W tym roku w Kongresie w Polsce, we Wrocławiu w dniach 19 -25 sierpnia udział wzięło ponad 3500 osób z około 130 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty. Spotkanie przebiegało pod hasłem: Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo. W ramach Kongresu odbyło się ponad 240 sesji tematycznych, które dotyczyły wszystkich aspektów życia bibliotek.

Międzynarodową grupę bibliotekarzy w Bielsku – Białej przywitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek. Delegacja zapoznała się z funkcjonowaniem tej placówki, sposobem zarządzania, księgozbiorem, nowoczesnymi technologiami, cyfryzacją, innowacyjnymi projektami realizowanymi w bibliotece. Rozmawiano także o różnorakich funkcjach, jakie w dzisiejszym świecie pełnią biblioteki, których oferta jest coraz bogatsza i różnorodna, uwzględniająca potrzeby i oczekiwania różnych grup wiekowych i zawodowych czytelników.

/Tekst i foto: A. Macher/