• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Zapraszamy na XXXI Jaworzański Wrzesień!

28 Sie 2017

Wójt Gminy Jaworze dr Radosław Ostałkiewicz oraz Ośrodek Promocji Gminy Jaworze zapraszają na XXXI Jaworzański Wrzesień. W ramach imprezy w sobotę (2 września) odbędą się turnieje i zawody sportowe, a mianowicie: turniej Piłki nożnej, turniej piłki siatkowej oraz Międzynarodowe Zawody Strong Drwal Jaworze 2017.

Po zakończeniu sportowych rywalizacji na scenie amfiteatru pojawią się kolejno Dziecięcy Zespół Regionalny działający przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Jaworzu, zespoły z Czech, Węgier i Słowacji oraz odbędzie się koncert Tomasza Niecika. Późnym wieczorem dobrą zabawę zapewni dyskoteka z Radiem Bielsko którą poprowadzi Damian Majer.

W niedzielę (3 września) odbędą się główne obchody dożynkowe. Tradycją Jaworzańskiego Września jest wielobarwny korowód dożynkowy w którym bierze udział około 60 zaprzęgów i pojazdów udekorowanych dożynkowymi akcentami.

Rolnicy w czasie przejazdu podczas krótkich scenek prezentują często zapomnianą już ciężką pracę jaką kiedyś a niekiedy i dzisiaj wykonuję się na roli. Tradycyjnie w centrum wydarzeń znajdzie się Nabożeństwo Ekumeniczne, po którym nastąpi uroczysty ceremoniał dożynkowy.

Po zakończeniu obrzędów dożynkowych przyjdzie czas na występy i tak na scenie zagoszczą zespoły folklorystyczne z Zimbabwe, Włoch i Serbii po nich wystąpi zespół folkowo-rockowy Turnioki, a zabawę taneczną zapewni Zespół Acord.

Serdecznie zapraszamy!

(info: OPG Jaworze)