• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Konwent Powiatów o drogach

24 Sie 2017

23 sierpnia w Bielsku - Białej obradował Konwent Powiatów Województwa śląskiego. Obradom przewodniczył Andrzej Płonka starosta bielski, przewodniczący Konwentu.

W spotkaniu uczestniczyli Jan Chrząszcz wicewojewoda śląski i Dorota Wójtowicz dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Posiedzenie Konwentu poświęcone było programowi rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w województwie śląskim na lata 2016 – 2019.

Tematykę tę rozpoczął wicewojewoda śląski J. Chrząszcz podkreślając, że infrastruktura drogowa to jeden z ważniejszych elementów, decydujących o prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki i wpływającym w znaczny sposób na poprawę dostępności komunikacyjnej całego kraju, w tym obszarów turystycznych i terenów wiejskich.

Nowy program ma za zadanie dynamizowanie rozwoju gospodarczego, wzrost ekonomiczny regionu oraz podniesienie jego bezpieczeństwa i konkurencyjności.

Dyrektor Dorota Wójtowicz omówiła szczegółowo harmonogram składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu naboru projektów na rok 2018, procedurę naboru wniosków, kwestie różnic pomiędzy poszczególnymi zadaniami drogowymi, wkładu własnego wnioskodawcy, analizę załączników i nowe kryteria oceny wniosków.

Objęte Programem zadania w zakresie budowy, przebudowy i remontu dróg gminnych i powiatowych to ważne i kluczowe inwestycje dla każdej społeczności lokalnej.

/Tekst i foto: A. Macher/