• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

W Kajak Polo mamy mistrzów świata

08 Sie 2017

Zawodniczki UKS Set Kaniów: Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika  Sojka, Monika  Pacyga Mistrzyniami Świata Juniorek w Kajak Polo!

Zawodnicy UKS Set Kaniów: Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak Mistrzami Świata Juniorów w Kajak Polo!!!

W dniach od 2 do 6 sierpnia 2017 roku w Belfaście odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kajak Polo. Polska wystawiła swoje reprezentacje w kategoriach wiekowych: U -19 mężczyzn i kobiet oraz U - 16 mężczyzn.

Z zawodnikami był również trener Dariusz Pilarz, który odpowiadał za kadrę Polski U - 19 dziewcząt.

Reprezentacje Polski (a więc i zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów) okazały się największymi niespodziankami mistrzostw, ponieważ wystąpiły w finałach we wszystkich kategoriach, w których wystartowały, a na dodatek żeńska reprezentacja U - 19 startowała również w grupie mężczyzn, gdzie wywalczyła III miejsce, co stanowi o jej wielkiej sile.

Nasze dziewczyny z U - 19 walczyły w finale z GB DEV LADIES U18 1 i wygrały 5:1 zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata, brawo!!!

Męska reprezentacja Polski U - 19 miała za przeciwników Trakai AVSK i również zwyciężyła.

Polska U - 16 walczyła w finale z CR PAYS DE LA LOIRE 4 i nie chciała być gorsza od swoich starszych koleżanek i kolegów i po końcowych gwizdkach sędziów wzniosła w górę swoje ręce i wiosła w geście zwycięstwa.

Trzy finały i trzy zdobyte tytuły mistrzów (mistrzyń) świata świadczą bardzo dobrze o przyjętej i realizowanej polityce szkoleniowej w polskim kajak polo. A jeszcze kilka dni temu, po The World Games dało się słyszeć opinie, cyt.:” World Games za nami. Wydaje się, że czas na zmiany kadrowe w polo. Nasze kadry wymagają już od wielu lat zmian i nie chodzi mi o zawodników” – koniec cytatu. Pozostawiam tę opinię bez komentarza, wszak wyniki osiągnięte w Belfaście mówią same za siebie. Brawo zawodniczki, zawodnicy i trenerzy.

Jeżeli tylko naszym zawodniczkom zawodnikom nie zabraknie determinacji i chęci do dalszej ciężkiej pracy na treningach możemy być spokojni o polskie kajak polo. Tak tak trzymać!

Jerzy Zużałek