• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Udany debiut na międzynarodowej imprezie

07 Sie 2017

Jakub Pająk zawodnik MKS Czechowice-Dziedzice, w swoim debiucie na Imprezie Międzynarodowej - Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy- EYOF odniósł swój największy sukces w karierze zajmując 4 miejsce w finale biegu na 200 m (21,83 sek). Zawody odbyły się w węgierskim Gyor.

Olimpijski festiwal młodzieży Europy, EYOF (ang. European Youth Olympic Festival) – międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa jest rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Celem festiwalu jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich.

Z Gyor Jakub wywiózł mnóstwo cennego doświadczenia, które będzie niezmiernie ważne podczas kolejnych imprez rangi mistrzowskiej.

Wioleta Homa