• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej

Lekcja historii wojennej

17 Lip 2017

W ten weekend na pasjonatów zabytkowych militariów czekała Gmina Porąbka z imprezą „Historie Frontowe”. To cykliczna impreza prezentująca nie tylko zabytkowe pojazdy militarne ale przede wszystkim wyjątkowo odtwarzająca klimat obozu wojskowego z okresu II wojny światowej. Celem organizatorów jest jak najlepsze oddanie atmosfery miejsc tak powszechnych w Europie z początku lat czterdziestych ”(…) tak,  by każdy mógł dotknąć historii z bliska. Dysponujemy pojazdami, wyposażeniem i umundurowaniem zgodnym z historycznymi realiami.”- deklarują organizatorzy.

Na wydarzeniu przygotowanym przez gminę Porąbka, GRH Breda przy Beskidzkim Stowarzyszeniu Maczkowców, GRH SNAFU oraz Fundację Militarny Instytut Historyczny pojawiła się liczna widownia z terenów powiatu ale także z dalekich zakątków kraju, ściągnięta wyjątkowością „Historii Frontowych”. Oprócz możliwości poczucia wyjątkowej atmosfery obozowej prowadzone były także wykłady i prezentacje związane z historią drugiej wojny światowej, można było także zdobyć bogatą wiedzę w czasie rozmów z pasjonatami tego, okresu licznie przybyłymi do Porąbki.

więcej zdjęć na facebooku powiatu: https://www.facebook.com/pg/bielskicounty/photos/?tab=album&album_id=231189684069055

Za zdjęcia dziękujemy wabos.pl

/D.C./