• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • „Plony jesieni” opanowały „Święto Powiatu Bielskiego”Powiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
„Informacja”
Od 1 Czerwca 2017 Nieodpłatna Pomoc Prawna w Gminie Porąbka będzie udzielana wg nowego harmonogramu:
- Poniedziałek od 13:30 do 15:30
- Środa od 9:00 do 13:00
- Piątek od 10:00 do 14:00

Dzień Strażaka

15 Maj 2017
12 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej miały miejsce uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, Stanisław Szwed wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jan Chrząszcz wicewojewoda śląski, st.bryg. Arkadiusz Biskup zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dh Marek Trombski wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, insp. Piotra Kucia zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Jacek Krywult prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski przewodniczący Rady Miasta, Jan Borowski przewodniczącego Rady Powiatu, Grzegorz Szetyński wicestarosta bielski, wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu, dyrektorzy i prezesi jednostek współdziałających z Państwową Strażą Pożarną, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, strażacy emeryci.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Chrystusa Króla na Leszczynach. Po mszy uczestnicy udali się na plac przed Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej, gdzie miały miejsce główne obchody z okazji Dnia Strażaka.

Gości przywitał bryg. Zbigniew Mizera Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej. Podczas spotkania wręczono odznaczenia, medale, dyplomy, awanse na wyższe stopnie służbowe i wyróżnienia.

Obchody Dnia Strażaka zakończyły się tradycyjną strażacką grochówką i koncertem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Mazańcowic.

/Tekst: A, Macher, zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała/