• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • W Wilamowicach inaugurowano kolejny sportowy rok szkolnyPowiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • Smacznie, tanecznie i śpiewająco czyli Święto Powiatu BielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Antoni Mleczko z Wilamowic laureatem tegoroczej Nagrody im.ks.LondzinaPowiat Bielski Więcej
UWAGA !
INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 13.11.2017 r.
MINISTERSTWO CYFRYZACJI WPROWADZIŁO NOWY
SYSTEM REJESTRACJI I OBSŁUGI POJAZDÓW: „CEPIK 2.0”.
W ZWIAZKU Z TYM, WYSTĘPUJĄ LICZNE
UTRUDNIENIA W OBSŁUDZE KLIENTÓW.

Szkoła z Ligoty najlepsza w województwie

18 Kwi 2017

11 Kwietnia  gmina Czechowice - Dziedzice była gospodarzem finałowego turnieju  igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym. W hali Zespołu Szkół w Ligocie rywalizowało 8 najlepszych drużyn szkolnych dziewcząt i chłopców, wyłonionych w eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych.

Ogromny sukces odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie zdobywając tytuł mistrzów śląska, a drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce ! Jednocześnie uczniowie z „burzeja” zakwalifikowali się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w tenisie stołowym szkół podstawowych w Rawie Mazowieckiej.

Dobrego występu można się było jednak spodziewać, gdyż kilka dni wcześniej 3 Kwietnia w Bytomiu reprezentacja szkoły podstawowej nr 3 w Ligocie zajęła I miejsce w najbardziej prestiżowym turnieju dla szkół  - wojewódzkim memoriale im. Andrzeja Grubby.

Zwycięstwo w gronie 18 zespołów daje uczniom z SP 3 Ligota możliwość reprezentowania województwa śląskiego w finale ogólnopolskim Memoriału im. Andrzeja Grubby 10-11 czerwca w Sopocie.

Uczniowie, którzy osiągnieli powyższe sukcesy to Paweł Polok, Olaf Then, Michał Gawlas, Małgorzata Hebda, Weronika Indeka i Zuzanna Bronikowska.

Gratulujemy uczniom i trenerom.

/J.J./