• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • „Plony jesieni” opanowały „Święto Powiatu Bielskiego”Powiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
„Informacja”
Od 1 Czerwca 2017 Nieodpłatna Pomoc Prawna w Gminie Porąbka będzie udzielana wg nowego harmonogramu:
- Poniedziałek od 13:30 do 15:30
- Środa od 9:00 do 13:00
- Piątek od 10:00 do 14:00

Kolejne spotkanie pod „siatką”

10 Kwi 2017
Jak co roku w Wilkowicach, jak co roku na przełomie marca i kwietnia, jak co roku gromadząc lokalnych działaczy i pracowników urzędów. Tradycyjnie już „Turniej Piłki Siatkowej Radnych i Pracowników Samorządowych Powiatu Bielskiego” zapewnił bardzo dużo emocji i dobrej zabawy uczestnikom i widowni, która przyglądała się zmaganiom w hali GOSiR w Wilkowicach.

Rozgrywki w „siatkówce” rozpoczęły się o godzinie 16:00. Wszystkich uczestników i gości przywitali wspólnie gospodarze miejsca, wójt gminy Wilkowice, Mieczysław Rączka i dyrektor GOSiR Wilkowice Marek Kubica oraz gospodarz i główny organizator z ramienia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Czesław Pszczółka. Pierwsze mecze turnieju rozpoczęły się z wielkim zapałem zawodników i już od początku udowodniły, że żadna z drużyn nie zamierza oddawać pola rywalom. Łącznie rozegrane zostało 15 dwusetowych pojedynków według zasady „każdy z każdym”. Ostatni mecz zakończył się około godziny 21, co świadczy o wysokim poziomie drużyn biorących udział w zawodach.

Gdy już ostatni piłka dotknęła boiska wszystko stało się jasne. Reprezentacje ustawiły się do dekoracji i czekały na werdykty prowadzących. Najpierw jednak głos zabrał Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, który pogratulował wszystkim uczestnikom sportowego ducha walki i bardzo wysokiego poziomu gry. Następnie rozpoczęto wręczanie trofeów. Reprezentująca Gminę Kozy Monika Zembowicz została wybrana najlepszą wśród pań na boisku, co nie powinno dziwić, ponieważ Pani Monika przez długie lata zachwycała bielskich kibiców siatkówki swoimi występami w jednym z klubów sportowych stolicy Podbeskidzia. Kolejnym odznaczonym został najlepszy z Panów. Oprócz statuetki najlepszego zawodnika turnieju Wojciech Gąsiorek z gminy Porąbka otrzymał także... najlepsze życzenia z okazji 33 urodzin które obchodził dokładnie w dniu turnieju. Tę wiadomość wszyscy uczestnicy podsumować mogli tylko w jeden sposób- odśpiewując na całe gardła „Sto lat” dla solenizanta. Po wyróżnieniach indywidualnych przyszedł czas na wręczenie nagród dla drużyn. I tak jako pierwszego przywołano kapitana drużyny powiatowej, która, jako dobry gospodarz, „dawała fory” swoim rywalom przez co zakończyła zmagania na 6 miejscu. Miejsce tuż przed reprezentacją organizatora i gospodarza turnieju zajęła drużyna… gospodarza miejsca, gminy Wilkowice a tuż przed podium znalazła się gmina Jasienica. Walka o trzy najwyższe stopnie byłą bardzo zażarta o czym świadczyć może fakt, że mecze między drużynami z „pudła” w dwóch przypadkach kończyły się remisami a jedna rozgrywka prowadzona byłą praktycznie punkt za punkt. Ostatecznie jednak, przeliczając wszystkie punkty wyłoniono brązową gminę Bestwina, srebrną drużynę z gminy Porąbka i złotych obrońców tytułu z gminy Kozy. Drużyna w składzie: Katarzyna Kasiuba, Monika Zembowicz,  Dorota Hałat, Tomasz Bednarski, Aurelian Malik, Miłosz Zelek i Łukasz Kastura, punktowała w każdym meczu bardzo wyraźnie dominując na boisku.

Mimo, że ta integrująca i koleżeńska impreza budzi jedynie pozytywne skojarzenia to cześć drużyn opuszczała halę pełna złości, na szczęście tylko tej sportowej. Może to i dobrze ponieważ okazja do rewanżu już za rok.

/Dawid Czernek/