• Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej

Kiermasz w Starostwie Powiatowym

07 Kwi 2017

W Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej zorganizowano 7 kwietnia kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej "Dworek".

Warsztaty działają od 1999 roku przy Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej i realizują zadania z zakresu długoterminowej rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Pacjenci pracują w pracowniach: biurowo – dekoratorskiej, techniczno – fotograficznej, rozwoju zawodowego, ogrodniczo – technicznej, rękodzieła artystycznego, krawieckiej i gospodarstwa domowego. Ozdoby świąteczne pochodziły głównie z pracowni krawieckiej i rękodzieła artystycznego, które dają uczestnikom możliwość rozwoju własnej kreatywności, wyobraźni, zdolności, a także pozwalają wyzwalać zainteresowania artystyczne, uczą cierpliwości, precyzji i sprawności manualnej.

Przez zakup maskotek, kolorowych jajek, kwiatków, stroików, glinianych ozdób, magnesów czy wielkanocnych koszyczków można było wesprzeć działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód ze sprzedaży zostanie głównie przeznaczony na zakup surowców i materiałów potrzebnych do prowadzenia dalszych zajęć.

/A. Macher/