• CZECHOWICE-DZIEDZICE
  • Obradowało XVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
  • BUCZKOWICE
  • PORĄBKA
  • SZCZYRK
  • JAWORZE
  • JASIENICA
  • KOZY
  • WILAMOWICE
  • WILKOWICE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Kultura kluczem do naszej wyobraźniPowiat Bielski Więcej
  • Sportowe podsumowanie 2016 rokuPowiat Bielski Więcej
  • „Plony jesieni” opanowały „Święto Powiatu Bielskiego”Powiat Bielski Więcej
  • Pieszo przez szlaki powiatu bielskiegoPowiat Bielski Więcej
  • Laureat XVIII edycji Nagrody im.ks. LondzinaPowiat Bielski Więcej
  • XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych "SAGA" Powiat Bielski Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

SAGA 2016

11 Maj 2016

Już po raz siedemnasty odbył się powiatowy przegląd zespołów tanecznych, muzycznych i teatralnych.

W dniach 5,6 oraz 9 maja 2016 r. w Domu Kultury w Kozach odbył się przegląd zespołów tanecznych, muzycznych i teatralnych. W imprezie wzięło udział 320 wykonawców skupionych w 17 zespołach tanecznych, 140 uczestników działających w 15 zespołach muzycznych oraz 56 uczestników w 7 zespołach teatralnych. Łącznie udział wzięło 516 uczestników z 39 grup artystycznych.

W pierwszym dniu spotkań komisja oceniająca w składzie: Dagmara Dronszczyk- Gruszecka – choreograf, nauczyciel dyplomowany, Mateusz Wojtasiński – tancerz, aktor, Jerzy Waligóra – tancerz, choreograf, Halina Kubisz-Muła – instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, przewodnicząca jury. Po uważnym obejrzeniu wszystkich prezentacji tanecznych i wnikliwym omówieniu przyznała: w kategorii zespołów folklorystycznych: I miejsce – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Wilamowice” ze Stowarzyszenia Na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Miasta Wilamowice „Wilamowanie” (instruktor: Dusik Alicja), II miejsce – Dziecięcy Zespół Regionalny „Porąbczanie” grupa młodzieżowa z Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, (instruktor: Anna Kupczak). III miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Beskidzka” działający przy Urzędzie Gminy w Wilkowicach (instruktor: Agnieszka Rusin), Wyróżnienie ex equo – Dziecięcy Zespół Regionalny „Porąbczanie” grupa dziecięca z Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, (instruktor: Anna Kupczak) oraz zespół folklorystyczny z Zespołu Szkół w Dankowicach (instruktor: Marzena Jarosz).
W kategorii „inne formy taneczne” I miejsce – ZESPÓŁ INSOMNIA z Centrum Sportowo – Widowiskowego w Kozach (instruktor: Marta Gancarz), II miejsce – PROMENADA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART”, (instruktor: Małgorzata Borth-Mirocha), III miejsce – BŁYSKAWICA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART(instruktor: Małgorzata Borth-Mirocha). Wyróżnienie:Mażoretki NEMEZIS z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach (instruktor: Anna Danek), wyróżnienie: ZESPÓŁ BIKIDS z Centrum Sportowo – Widowiskowego w Kozach (instruktor: Paweł Guzik).

W drugim dniu spotkań zaprezentowały się zespoły muzyczne. komisja oceniająca w składzie: Barbara Bałda-   solistka Opery Śląskiej, Beata Borowska – adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach, Jan Borowski - profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, Bogdan Desoń – solista Opery Śląskiej, Halina Kubisz-Muła - instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, przewodnicząca jury, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i dokładnej analizie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii zespołów wokalnych: I miejsce – Zespół wokalny „ Włóczykije” – grupa starsza Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Kozach, (instruktor: Aleksandra Stępień). II miejsce - Zespół wokalny “Fairytale” - Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, (instruktor: Piotr Morawski), III miejsce – Zespół wokalny „ Włóczykije” – grupa młodsza Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Kozach, (instruktor: Aleksandra Stępień). Wyróżnienie – Zespół „ARDENTE” Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, (instruktor: Dominika Malik), wyróżnienie – Zespół wokalny „ Włóczykije” – grupa młodzieżowa Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Kozach (instruktor: Aleksandra Stępień), Wyróżnienie – Zespół wokalny „ Włóczykije” – grupa średnia Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Kozach (instruktor: Aleksandra Stępień, w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych:I miejsce - Orkiestra „Con Fuoco Band” Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach – Dziedzicach, (instruktor: Urszula Szkucik – Jagiełka), II miejsce – Zespół Big Band Zespół Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, (instruktor: Jarosław Grzybowski), III miejsce –Zespół „Zadymiarze” Gimnazjum w Jasienicy, (instruktor: Stanisław Urban), wyróżnienie: Kapela Liboski Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku, (instruktor: Dorota Laszczak), Wyróżnienie: Zespół instrumentalny Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Iłownicy, (instruktor: Szubert Maria).

W trzecim dniu spotkań zaprezentowały się zespoły teatralne. Komisja oceniająca w składzie: Halina Kubisz-Muła- instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, przewodnicząca jury, Lucyna Kozień – dyrektor Teatru Lalek „Banialuka” Włodzimierz Pohl – aktor Teatru Lalek „Banialuka” po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i dokładnej analizie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii zespołów teatralnych: I miejsce ex aequo: Zespół Teatralny „DIONIZOS” Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Kukuczki w Kalnej, (opiekun: Renata Jakubiec oraz Elżbieta Tajstra), I miejsce – Zespół Teatralny „INVENTO” Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, (opiekun: Iwona Sojka), II miejsce – Grupa Teatralna „KURTYNA” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach, (opiekun: Barbara Mikołajczyk).